• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Отримує нуль доходу дружина Медведєва літає на літаку за $50 млн, - Навальний

Реклама на dsnews.ua
Світлана Медведєва, дружина голови уряду РФ Дмитра Медведєва, регулярно літає на дорогому приватному літаку

Про це йдеться в новому розслідуванні російського опозиціонера Олексія Навального, передає "ДС".

За його даними, Медведєва користується літаком Bombardier Global Express 5000 оціночною вартістю близько $50 млн. Бізнес-джет, раніше належав структурам банку ВТБ, записаний на компанію в Белізі.

Навальний зіставив перельоти літака з графіком поїздок Медведєвої і виявив, що літак регулярно з'являється там, де з'являється Медведєва в один і той же час з нею. Серед маршрутів борту як популярні напрямки в Європі, так і військова авіабаза в Нижньогородській області. Опозиціонер знайшов як мінімум 11 співпадінь маршрутів.

Згідно останньої декларації про доходи прем'єр-міністра, в 2018 році за рік він заробив близько 10 млн рублів. У Світлани Медведєвої вказаний нульовий дохід. Вартість оренди бізнес-джета такого класу - близько $7-10 тис. тобто місячної зарплати сімейного подружжя медведєвих вистачило б на півтори години оренди літака, - підрахувало "Радіо Свобода".

Дружині прем'єр-міністра не годиться особистого літака, зазначає Навальний. Він передбачає, що використання бізнес-джета може бути пов'язано з корупцією.

Літак з розслідування Навального належить офшорній компанії, на яку записана інша бізнес-джет із розслідування Фонду боротьби з корупцією. Він так само належав ВТБ, за даними фонду, тепер їм користується тележурналіста Наїля Аскер-заде, яку можуть пов'язувати близькі стосунки з главою банку Андрієм Костіним.

Навальний закликав журналістів запитати у Дмитра Медведєва про літак на прес-конференції 5 грудня. З ним зв'язалася голова каналу RT Маргарита Симоньян і пообіцяла, що питання буде поставлене, стверджує він.

    Реклама на dsnews.ua