• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Помер російський співак і композитор Олександр Градський

У Москві помер російський співак, композитор, один з піонерів рок-музики в Радянському Союзі Олександр Градський. Йому було 72 роки, і у вересні він переніс коронавірус

Реклама на dsnews.ua

Про це смерть співака повідомляють росЗМІ, передає "ДС".

Співака госпіталізували в п'ятницю, 26 листопада, з підозрою на інсульт. Лікарі боролися за його життя, але близько першої години ночі 28-го числа його не стало.

У вересні цього року Градський перехворів коронавірусом, після чого його здоров'я погіршилося. Він відчував слабкість, біль в ногах, відчував труднощі з пересуванням.

При цьому залишався тренером "Голосу". Градського доставляли на зйомки в лежачому положенні, навпроти його крісла завжди стояв вентилятор, а обговорення учасників ним звели до мінімуму.

Олександр Градський вважається одним з основоположників "російського року" – ще в 1960-х роках заснував рок-групи "Слов'яни" і "Скоморохи".

Його батько Борис Фрадкін родом з Харкова, виїхав до Росії в рамках евакуації під час Другої світової.

У 1974 році ім'я Олександра Градського прогриміло після виходу картини Андрія Кончаловського "Романс про закоханих",в якому Градський написав музику й виконував вокальні партії.

А в 1976 році Градський вперше виконав пісню "Как молоды мы были", яка стала свого роду "візитною карткою" співака.

Вів авторську радіопрограму "Хіт-парад Олександра Градського", в якій було представлено близько 107 артистів різних жанрів. Зокрема, свій перший ефір отримали Юрій Шевчук, Костянтин Кінчев, Віктор Цой і багато інших легенд рок-музики.

З 2012 Градський був членом журі російського "Голосу", де в перших трьох сезонах якого перемагали учасники його команди. Композитор мав власний музичний театр "Градський Хол", заснований в Москві в 2014 році.

Автор музики більш ніж до 40 художніх фільмів, кількох десятків документальних і мультиплікаційних фільмів. Випустив понад 18 дисків, автор кількох рок-опер і рок-балетів, безлічі пісень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua