• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Помпео дозволив Америці дружити з Тайванем

Реклама на dsnews.ua

Державний секретар США Майк Помпео скасував внутрішні обмеження для американських відомств на співпрацю з Тайванем

Про це йдеться в заяві глави Держдепартаменту США, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Сьогодні я оголошую, що скасовую всі обмеження. Відтепер американським відомствам слід вважати минулі рекомендації Держдепу щодо відносин із Тайванем недійсними», — заявив Помпео.

За його словами, Держдеп протягом десятиліть вводив складні внутрішні обмеження, які регулювали взаємодію американських дипломатів з їх колегами з Тайваню, а уряд США приймав їх в односторонньому порядку, щоб приборкати Китай, який вважає Тайвань своєю провінцією.

«Більше цього не буде», — підкреслив Помпео.

«Уряд Сполучених Штатів підтримує відносини з неофіційними партнерами по всьому світу, і Тайвань не виняток. Наші дві демократії поділяють спільні цінності свободи особистості, верховенства закону і поваги людської гідності», — йдеться в заяві.

У Міністерстві закордонних справ Тайваню заявили, що тісніше партнерство між країнами "ґрунтується на наших спільних цінностях, спільних інтересах і непохитній вірі у свободу і демократію".

Нагадаємо, офіційно дипломатичні відносини з Тайванем в Білому домі припинили ще в 1979 році. Однак в тому ж році американський Конгрес прийняв «Закон про взаємини з Тайванем», по якому США могли постачати туди оборонне озброєння і виступали гарантом безпеки острова.

Як повідомляла "ДС", в жовтні 2020 року дипломати з Китаю і Тайваню влаштували бійку на спільному заході на Фіджі.

    Реклама на dsnews.ua