• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Помпео ухилився від питання, чи визнають США Тихановську легітимним президентом Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що вибори в Білорусі сфальшовані й Олександр Лукашенко сам себе привів до президентської присяги, але уникнув відповіді на питання, чи готові Сполучені Штати визнати легітимним президентом Світлану Тихановську

Про це він заявив в інтервʼю Fox News, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Захід".

"Ми оголосили, що вибори були фальсифікацією, протягом декількох днів після їх завершення. Ми виступали проти того, щоб Лукашенко сам себе привів до присяги. Ми не думаємо, що це має сенс. Ми знаємо, чого хоче народ Білорусі. Вони хочуть чогось іншого. Вони хочуть свободи. Вони хочуть повернути в інший бік, чого їм не дав президент Лукашенко, і ми будемо поруч з ними, щоб спробувати допомогти їм, підтримати їх", — сказав Помпео.

При цьому він ухилився від відповіді на питання, чи готові США визнати Тихановську легітимним президентом Білорусі.

"Ми все ще працюємо над цим процесом … Ми шукаємо інструменти, які найкращим чином забезпечать результати, яких вимагає народ Білорусі, причому не тільки в Мінську, але і й у всій країні", — зазначив він.

Держсекретар також додав, що США дали зрозуміти Росії, що ні в чиїх інтересах втручатися в ситуацію.

"Це не принесе користі народу Росії, це не принесе користі народу Білорусі, це ускладнить відносини між усіма країнами регіону", — підкреслив Помпео.

Як писала "ДС", Європейський Союз ухвалив рішення запровадити санкції проти Білорусі

    Реклама на dsnews.ua