• USD 28.3
  • EUR 33.3
  • GBP 36.7
Спецпроєкти

Помпео засумнівався в чесній "перемозі" Лукашенка

Реклама на dsnews.ua

Державний секретар США Майк Помпео наполягає, що вибори в Білорусі не були чесними і вільними, а також закликав білоруську владу поважати право людей на мирні зібрання

Про це йдеться в заяві глави американського зовнішньополітичного відомства, передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

«Сполучені Штати глибоко стурбовані тим, як були проведені президентські вибори в Білорусі 9 серпня, які не були вільними і чесними, – заявив Помпео. – Жорсткі обмеження допуску кандидатів до виборів, заборона на присутність місцевих незалежних спостерігачів на виборчих дільницях, залякування кандидатів від опозиції і затримання мирних демонстрантів і журналістів затьмарили цей процес. Ми шкодуємо, що спостерігачі ОБСЄ/БДІПЛ не отримали своєчасного запрошення для спостереження за голосуванням. Вільні і чесні вибори з реальною конкуренцією є основою влади і легітимності всіх урядів».

Помпео також закликав білоруську владу «поважати права всіх білорусів на участь в мирних зібраннях, утримуватися від застосування сили і звільнити незаконно затриманих.

"Ми рішуче засуджуємо насильство щодо протестувальників і затримання прихильників опозиції, а також відключення Інтернету для обмеження можливості білорусів обмінюватися інформацією про вибори і демонстрації", — підкреслив він.

Держсекретар США заявив, що його країна залишається другом Білорусі.

«Будучи друзями Білорусі, ми підтримуємо її незалежність і суверенітет, а також прагнення білоруського народу до демократичного і заснованого на процвітанні майбутньому. Для досягнення цих цілей уряд Білорусі має ділом довести свою відданість демократичним процесам і дотримання прав людини», – резюмував Помпео.

Раніше "ДС" писала, що в Мінську поновилися акції протесту проти фальсифікації результатів президентських виборів, які пройшли 9 серпня.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі був основний день голосування на виборах президента країни. Після закриття виборчих дільниць в найбільших містах країни люди масово вийшли на протести проти фальсифікацій. Почалися сутички з поліцією. Силовики застосували світлошумові гранати, сльозогінний газ і водомети. Також було затримано багато людей, в тому числі і журналістів. У країні почалися перебої з інтернетом.

    Реклама на dsnews.ua