• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Понад 15 компаній були змушені "добровільно" покинути "Північний потік-2"

Уряд США включив до переліку останніх санкцій, пов’язаних з газопроводом "Північний потік-2" (Nord Stream 2), російське судно "Фортуна" й ТОВ "КВТ-РУС", ще понад 15 організацій добровільно вийшли з проєкту

Північний потік
Північний потік
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Державного департаменту, наданому на запит Конгресу США, інформує "ДС".

"У п’ятницю Держдепартамент надав звіт Конгресу щодо проєкту газопроводу Nord Stream 2, як того вимагає Закон про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA) зі змінами", — повідомив речник Держдепу США Нед Прайс

Він уточнив, що в документі була визначена російська компанія "КВТ-РУС" як така, що свідомо продає, здає в оренду або надає судно "Фортуна" для будівництва газопроводу Nord Stream 2. Зокрема, було встановлено, що "Фортуна" займалася прокладанням труб на глибині 100 футів та більше.

"Відповідно до PEESA зі змінами, "КВТ-РУС" (а також судно «Фортуна», який володіє ця компанія), підпадають під санкції США", — зауважив Прайс, слова якого наводить Укрінформ.

Крім того, зазначив представник Держдепу, звіт включає список організацій, "які самі зробили добросовісні кроки, щоби протягом відповідного періоду припинити діяльність, повʼязану з проєктом Nord Stream 2". Ці юридичні особи, відповідно, уникнули санкцій США.

"Цей список включає понад 15 організацій і демонструє, що наші законодавчі цілі та дії мають чудовий ефект", — підкреслив Прайс.

Він також поінформував, що офіційний Вашингтон проводить постійні консультації з питань енергетичної безпеки з європейськими союзниками та партнерами. Однак представник Держдепу не став конкретизувати деталей, зокрема, чи бере участь у переговорах Україна як головний транзитер газу з Росії в Європу.

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ України та Польщі попросили президента США Джо Байдена не допустити завершення будівництва російського проєкту газопроводу "Північний потік-2". Згодом, 22 лютого, стало відомо, що міністерство фінансів США оголосило про запровадження додаткових санкцій проти Росії через будівництво проєкту газопроводу Nord Stream 2 з РФ до Німеччини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua