• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Понад 37 тисяч людей поскаржилися на Лукашенка до Гаазького суду

Реклама на dsnews.ua

До Міжнародного кримінального суду в Гаазі направлено звернення проти самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, яку підписали 37 362 осіб з 102 країн світу

Звернення було ініційовано 1 вересня 2020 року Білоруським Канадським Альянсом і Ініціативою Білорусів Торонто "Васильки", передає "ДС" з посиланням на Charter97.org.

Звернення було створено як відповідь на захоплення влади в Білорусі Лукашенко шляхом фальсифікації виборів 9 серпня 2020 р. жорстокого придушення мирних протестів, в тому числі із застосуванням зброї, і масових репресій проти білорусів.

"Ми, білоруси, заявляємо, що Лукашенко і його режим винні в злочинах проти людства, оскільки він особисто санкціонував звірства, які мали місце на вулицях Білорусі, в тюрмах і слідчих ізоляторах після дня виборів. Ми хочемо підкреслити важливість порушення судової справи проти Лукашенка", — йдеться в зверненні.

"Ми закликаємо Міжнародний Кримінальний Суд і прокурора Фату Бенсуда порушити кримінальну справу стосовно колишнього президента Білорусі за злочини проти людства", — сказано в документі.

Як писала "ДС", 23 вересня в Палаці незалежності в центрі Мінська відбулася таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в багатьох містах країни почалися масові акції протесту, на вулиці вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох західних країн відмовилися визнати Лукашенка легітимним президентом Білорусі. Згодом аналогічну позицію висловили в США і Канаді. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що так звана "інавгурація" Лукашенка "не означає його визнання легітимним главою білоруської держави".

    Реклама на dsnews.ua