• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Порошенко міг зберегти обличчя Путіну: Лукашенко закликав "закінчити метушню" на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що п'ятий президент України Петро Порошенко міг завершити війну з Росією

Про це він сказав в інтервʼю журналісту Дмитру Гордону, передає "ДС".

"У Порошенка було багато моментів, коли – я скажу недипломатично – звиваючись під столом, за столом, як завгодно – можна було викрутитися і стабілізувати ситуацію. "Ви це зробите – тоді ми це. Ви це віддасте – ми це". Треба було знайти можливість – і чорт із ним, але треба було зберегти обличчя [президенту РФ Володимирові] Путіну і Росії. Треба було дати зберегти. Але головне – результат. А він пішов лоб-у-лоб, підштовхуваний окремими діячами Заходу", – заявив білоруський президент.

При цьому Лукашенко не вважає Росію агресором: "Ситуація погана. Напевно, ви маєте право так висловлюватися. Я ніколи не говорю і не скажу "загарбник" або "агресор".

За його словами, така характеристика Росії позбавила б Білорусь ролі "не миротворця, а друзів".

"Ви для нас – росіяни та українці – рідні. Ми втрьох рідні. Нікому ми ніде не потрібні. Ми не мали до цієї бійки дійти. А якщо дійшли, давно мали вирішити це питання. Постійно, коли ми із [президентом РФ Володимиром] Путіним порушуємо це питання, тільки в цьому ключі йде розмова. Негайно треба закінчувати цю метушню. Навіть у Росії це основний тренд", – стверджує білоруський президент.

За словами Лукашенка, він хотів би, щоб "сестричка Україна, Росія і Білорусь по-братськи сіли і вирішили питання".

Як повідомляла "ДС", президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його російський колега Володимир Путін не буде залишатися на своєму посту до 2036 року.

    Реклама на dsnews.ua