• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Порушення законодавства про допомогу біженцям: Суд ЄС оштрафував Угорщину на €200 млн

Суд ЄС наклав на Угорщину штрафні санкції за систематичне ігнорування правил Євросоюзу щодо надання прихистку біженцям

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у пресрелізі, який опублікував суд 13 червня, передає "ДС".

Будапешт зобов'язали виплатити штраф у розмірі €200 млн. За кожен день прострочення нараховуватимуть пеню в розмірі €1 млн.

"Угорщина не дотримувалася норм права ЄС, зокрема процедури надання міжнародного статусу захисту й повернення громадян третіх країн, які перебувають незаконно. Це стосується обмеження доступу до процедури міжнародного захисту, незаконного утримання під вартою заявників на отримання міжнародного захисту в транзитних зонах, а також недотримання права біженців залишатися на території Угорщини до ухвалення остаточного рішення щодо їхньої апеляції й депортації громадян третіх країн", – постановив суд.

Орган європейської юстиції взяв до уваги, що Угорщина досі не виконала повністю рішення 2020 року, яке зобов'язує її, зокрема, не висилати біженців до повного розгляду їхнього прохання про захист, зокрема апеляції.

У релізі наголошують, що Угорщина перекладає свої зобов'язання на партнерів по ЄС, хоча одержує від союзу фінансування на програми повноцінної допомоги біженцям.

"Це серйозно підриває принцип солідарності й справедливого розподілу відповідальності між державами-членами", — зазначили в європейському суді.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua