• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Посадка борту з Протасевичем у Мінську: Глава Ryanair оприлюднив важливу деталь

Виконавчий директор авіакомпанії Ryanair Майкл О'Лірі стверджує, що після того, як 23 травня літак перевізника екстрено сів у Мінську, на борт піднялися невстановлені люди, які зажадали від членів екіпажу на відеокамеру сказати, що вони добровільно направили літак до Мінська замість Вільнюса

Onliner.by
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав, виступаючи в парламентському комітеті з транспорту в Палаті громад Великобританії, передає "ДС" ыз посиланням на The Irish Times.

Пілоти відмовилися виконати цю вимогу.

Перед посадкою в Мінську, каже О'Лірі, командир екіпажу просив білоруських диспетчерів зв'язати його з представництвом компанії у Варшаві, але йому сказали, що «Ryanair не відповідає на дзвінки», що, за словами глави авіаперевізника, було неправдою.

Глава Ryanair відзначив, що на пілота вчинили «істотний тиск», аби той сів у Мінську. Він назвав посадку і наступне затримання двох пасажирів «навмисним порушенням усіх міжнародних авіаційних правил».

Як повідомляла "ДС", 23 травня після екстреної посадки літака, що летів ыз Афін до Вільнюса, в мінському аеропорту були затримані засновник опозиційного білоруського Telegram-каналу Nexta, головний редактор ресурсу "Білорусь головного мозку" Роман Протасевич і його дівчина. Пізніше провладні ресурси в Білорусі опублікували відео, на якому Протасевич дав свідчення за фактом організації масових заворушень. Президент США Джо Байден назвав дане відео "ганебним" і заявив, що журналіст зізнався під тиском.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua