• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Поширення COVID-19 ставить під загрозу боротьбу з туберкульозом, — ВООЗ

Реклама на dsnews.ua

У Всесвітній організації охорони здоров'я вважають, що на тлі коронакрізіса боротьба з туберкульозом виявляється під загрозою, навіть якщо врахувати колишні успіхи в ній

Про це йдеться в повідомленні на сайті ООН, передає "ДС".

За даними ВООЗ, у 2019 році 1,4 млн людей померли від хвороб, пов'язаних з туберкульозом. З 10 млн людей, що заразилися, у третини діагноз або не був поставлений, або про нього не повідомили владі. Водночас, за останні чотири кількість заражень туберкульозом у світі знизилася на 9%, смертей — на 14%.

У 2018-2019 роках лікування від туберкульозу отримували 14 млн осіб — близько 30% від показників, яких планували досягти за період з 2018 до 2022 року. За той же час близько 6,3 млн осіб отримали доступ до профілактичних програм — до 2022 року має бути 30 мільйонів.

"Як і раніше, не всі мають рівний доступ до своєчасної діагностики та ефективного лікування туберкульозу. Необхідно докласти більше зусиль, щоб домогтися цілей, поставлених на 2022 рік", — заявив глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреісус.

Як зазначається, однією з основних проблем залишається фінансування. Крім того, складності в роботі медичних служб через пандемію COVID-19 заважали збирати і обробляти статистику.

На думку ВООЗ, подібні прогалини можуть призвести до різкого зростання смертності від туберкульозу.

Як писала "ДС", у Всесвітній організації охорони здоров'я спростували початок другої хвилі COVID-19 у світі.

    Реклама на dsnews.ua