• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Після України від єврокомісара Хана "влетіло" ще одній країні

Реклама на dsnews.ua
Боснія і Герцеговина повинна проводити конкретні реформи, якщо хоче приєднатися до Європейського союзу, або це вікно закриється

Про це в понеділок, 4 грудня, заявив єврокомісар з питань Європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоханнес Хан, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Європейський союз прийняв заявку Боснії 15 місяців тому, але, як каже Хан, балканська країна не реалізувала ніяких реформ чи змін, узгоджених з блоком та міжнародними кредиторами.

"Поки нічого не було зроблено. Зараз ми очікуємо дуже конкретних результатів", - заявив єврокомісар після зустрічі з політичними лідерами.

Прем'єр-міністр Боснії Денис Звиздич у свою чергу висловив сподівання, що лідери досягнуть компромісу з невирішених питань до кінця цього місяця або на початку січня.

Політична криза спровокувала, серед іншого, закон, що підвищує акциз на паливо, необхідний для розблокування зовнішнього фінансування інфраструктурних проектів. Також не були розроблені стратегії розвитку сектору енергетики і сільського господарства, чого вимагає ЄС.

Нагадаємо, 27 листопада, перед самітом Східного партнерства, який проходив у Брюсселі, Йоханнес Хан заявив, що в Євросоюзі незадоволені ходом перевірок електронних декларацій в Україні і досі не скасованим забороною на ліс.

А під час свого візиту в Україну, 16 листопада, єврокомісар підкреслив, що президент Петро Порошенко несе відповідальність за проблеми з перевірками електронних декларацій.

    Реклама на dsnews.ua