• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Посли ЄС узгодили європейську перспективу балканських країн

Лідери країн-членів Європейського Союзу підтвердити гарантії майбутнього членства шести балканським країнам на саміті 6 жовтня

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Посли ЄС погодили текст декларації саміту, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Після декількох тижнів розбіжностей з приводу формулювання декларації саміту для зустрічі лідерів ЄС та Балкан в Словенії, посли ЄС досягли домовленості, щоб "підтвердити... свою беззастережну підтримку європейської перспективи", сказав эврочиновник.

На саміті ЄС планує повторити свою обіцянку, дану 18 років тому, про "беззастережну підтримку європейської перспективи Західних Балкан". Але переговори по тексту декларації тривали кілька тижнів через низку запитань.

Держави ЄС не розголошують своїх позицій, але багаті країни, такі як Данія, Франція та Нідерланди побоюються повторення прискореного приєднання Румунії і Болгарії в 2007 році і погано керованої міграції східноєвропейських робітників до Британії, відвернувши багатьох британців від ЄС.

Болгарія проти приєднання Північної Македонії через мовний спір.

Держави, які підтримують розширення, включаючи Австрію, Італію, Хорватію, Словенію і країни Балтії, звинувачують Німеччину і Францію в тому, що вони не змогли змусити Болгарію скасувати своє вето.

Прогрес Албанії також був зупинений, оскільки він пов'язаний з Північною Македонією в процесі розширення.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua