• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Посол Білорусі у Словаччині, який підтримав протестувальників, подав заяву про відставку

Реклама на dsnews.ua

Посол Білорусі в Словаччині Ігор Лещеня, який нещодавно записав відеозвернення на підтримку протестувальників, подав заяву про відставку з посади

Про це йдеться в публікації TUT.by, передає "ДС".

16 серпня Ігор Лещеня виступив на підтримку громадян, які вийшли на мирні протести після виборів президента. Він заявив, що, "як і всі білоруси, шокований історіями про тортури і побиття". ВІн також сказав, що солідарний з тими, хто бере участь у мирних акціях протесту, аби їхній голос почули.

"Я дійсно подав заяву про відставку. Це — логічний крок, оскільки як посол я призначений чинним президентом, і передбачається, що маю проводити визначену ним політику. Міністерство закордонних справ вважає, що виражена в моїй заяві громадянська позиція вийшла за ці рамки, — прокоментував посол.

У МЗС пояснили, що рішення про відставку Надзвичайного і повноважного посла приймається особою, яка його призначила, тобто главою держави. "Самовідвід" дипломатів теж розглядає президент. Поки указу про відставку Лещені не було.

У МЗС Ігор Лещеня працює з 1994 року. Обіймав різні посади в апараті відомства, працював послом в ряді країн. З 2002 по 2006 роки був помічником президента із зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних питань. Послом в Словаччині був призначений у 2016 році.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за де-факто президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Станом на 17 серпня мова йшла про щонайменше сім тисяч затриманих.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі".

    Реклама на dsnews.ua