• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Посол Німеччини про вступ України в НАТО: "Всі бояться війни з Росією"

НАТО завжди мав проблеми з тим, що прийняти країни, де йде війна, а проти надання Україні ПДЧ були не лише Німеччина та Франція

Реклама на dsnews.ua

Про це у інтерв'ю ZN.UA розповіла посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, передає "ДС".

Говорячи про потенційне членство України, дипломатка згадала про рішення Бухарестського саміту, відзначивши, що всі чомусь думають, що лише Франція і Німеччина були тоді проти надання Україні ПДЧ. Однак, за її словами, "у НАТО співпрацюють 30 держав".

"Це консенсусна організація. Цей консенсус (щодо вступу України — Ред.) потрібно знайти. Я думаю, що Україна має дуже впливових партнерів, які підтримують українські амбіції стати членом НАТО. Але це станеться не завтра, оскільки, як я вже сказала, це буде політичне рішення. НАТО завжди мала проблеми з країнами, де є війна. Безперечно. Бо одна з переваг НАТО — п'ята стаття Вашингтонського договору. І всі бояться бути з Росією в прямій війні", — сказала Фельдгузен.

Посол вважає, що не слід переоцінювати вплив Німеччини в НАТО, бо там є інші великі гравці — США, Франція, Велика Британія, Канада. 

"Я думаю, що треба говорити з цими країнами, які дуже підтримують Україну, і розраховувати саме на їхній вплив в Організації", — зауважила Фельдгузен.

Водночас посолка запевнила, що "колись буде таке вікно можливостей вступити в НАТО і для України, але їй обов'язково треба бути готовою в той момент".

Нагадаємо, нещодавно президент США Джо Байден заявив, що військові дії в Україні не є перешкодою для членства нашої країни в Північноатлантичному альянсі, а для отримання ПДЧ основним завданням є подолання корупції.

Додамо, що в цьому ж інтервʼю посол Німеччини заявила, що надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО не зупинило б Росію від окупації Криму.

Водночас Анка Фельдгузен не знає, чи нападе Росія на Україну, якщо через ту не здійснюватиметься транзит газу, однак вважає подібні розмови "спекуляцією".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua