• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Посол поміркував, чи змінить Берлін позицію щодо постачання зброї Україні

Посол у Німеччині Андрій Мельник оцінив ймовірність того, що новий уряд Німеччини надасть оборонне озброєння Україні

Андрій Мельник
Андрій Мельник / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Мельника сказав в інтерв'ю для видання "Дзеркало тижня", передає "ДС".

За словами Мельника, ймовірно те, що нове керівництво Німеччини під правлінням нового канцлера Олафа Шольца, як і попереднє, не планує змінювати курс щодо України.

"Згадана вами історія є дуже показовою і демонструє загальне ставлення та підходи попереднього керівництва Німеччини і, боюся, так само і нового уряду щодо надання, а точніше, ненадання Україні оборонного озброєння", — заявив Мельник.

Як відзначив посол, в керівництві були неформально передані сигнали про те, що надання озброєння може, нібито, ще більше спровокувати ескалацію біля кордонів України та призвести до більшої кількості зіткнень. Наразі це головна аргументація у Німеччині, яке посольство неофіційно чує протягом останніх років.

"Чи зміниться це ставлення Берліна при новому уряді? Гадаю, що було б занадто оптимістично очікувати, що кабінет канцлера Олафа Шольца матиме якийсь інший курс", — додав Мельник.

Водночас Мельник зауважив, що посольство й надалі намагається переконати керівництво Німеччини у тому, що оборонне озброєння необхідне Україні для захисту життя своїх людей й стримування агресії з боку Російської Федерації, а не для провокацій.

Нагадаємо, раніше посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав канцлера Олафа Шольца виставити "каталог санкцій" президенту РФ Володимиру Путіну, які мають бути запроваджені у разі російського наступу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua