• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Посол Росії назвав Ізраїль головною проблемою регіону і звинуватив в атаках на "Хезболлу"

Реклама на dsnews.ua

Посол Росії в Ізраїлі Анатолій Вікторов заявив, що Ізраїль створює на Близькому Сході більше проблем, ніж Іран

Про це російський дипломат сказав в коментарі ізраїльським журналістам, передає "ДС" з посиланням на 9tv.co.il.

"Проблема регіону не в активності Ірану, а у відсутності взаєморозуміння між країнами і в недотриманні резолюцій ООН в арабо-ізраїльському і палестино-ізраїльському конфліктах", — підкреслив він.

Вікторов зазначив, що Росія підтримує "Угоди Авраама", в рамках яких Ізраїль встановив дипломатичні відносини з Об'єднаними Арабськими Еміратами, Бахрейном і Суданом, однак нормалізація не має замінювати палестино-ізраїльське врегулювання, тому що ця проблема залишиться і буде загрожувати не тільки країнам і народам регіону, а й багатьом іншим по всьому світу.

"Ізраїлю слід сісти і поговорити про те, як взяти до уваги законні побоювання кожного і не створювати союзи і блоки проти когось іншого", — сказав він.

На питання журналістів, як Ізраїль дестабілізує регіон відносно обмеженим розмахом конфлікту з палестинцями більше, ніж це робить Іран через посередників на Близькому Сході, таких як хусити в Ємені і "Хезболла" в Лівані, Вікторов заявив, що "Ізраїль атакує "Хезболлу", а не "Хезболла" Ізраїль, і відкинув звинувачення на адресу Ірану щодо фінансування шиїтського угруповання.

З приводу тунелів, через які бойовики потрапляють з Лівану до Ізраїлю, Вікторов заявив, що "немає ніяких доказів, що "Хезболла" створила ці тунелі". Дипломат підкреслив, що "Ізраїль не має нападати на території суверенних членів ООН".

Як повідомляла "ДС", Ізраїль, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн досягли домовленості про нормалізацію відносин і відповідна угода була підписана 15 вересня в США в присутності американського президента Дональда Трампа.

13 серпня Ізраїль і Об'єднані Арабські Емірати встановили дипломатичні відносини.

В Армії оборони Ізраїлю не виключають, що в грудні Іран завдасть ракетного удару по військових об'єктах у регіоні в якості помсти за вбивство вченого-фізика Мохсена Фахрізаде.

    Реклама на dsnews.ua