• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Посол Росії сказав, від кого залежить запуск "Північного потоку-2"

У питанні запуску російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" останнє слово буде за Німеччиною

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив посол Росії в Великобританії Андрій Келін в інтерв'ю ВВС, передає "ДС".

Так, Келін стверджує, що Росія не притримує газ з політичних міркувань. У той же час, за його словами, поставки газу в Європу по трубопроводу "Північний потік-2", як тільки Німеччина його остаточно схвалить, підуть швидше і в більших обсягах.

Дипломат додав, що Росія збільшить обсяг поставок газу в Європу незалежно від позиції Німеччини.

"Настільки, наскільки це можливо. Ми вже збільшили поставки через Україну на 10%, але більше не вийде, тому що обладнання на цьому трубопроводі жодного разу не оновлювалося, тому нарощувати поставки просто фізично небезпечно", — відповів посол.

Як повідомляла "ДС", 4 жовтня "Газпром" почав заповнювати газом першу нитку газопроводу "Північний потік-2".

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підкреслила, що "Північний потік-2" ще не отримав сертифікат на постачання газу в Європу.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 13 жовтня заявив, що Росія відправляє в Європу стільки газу, скільки просять партнери. Однак, за його словами, збільшувати транзит через Україну "небезпечно", так як нібито "знос труби там становить 80%" і вона може "лопнути".

Генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон заявив, що заява Путіна про "зношеність" газотранспортної системи України не відповідає дійсності.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua