• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Посол Великобританії зворушливо розповіла про свої українські корені

Прабабуся і прадідусь посла Великобританії в Україні Мелінди Сіммонс жили в передмісті Харкова
Посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс. Фото: УНІАН
Посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс. Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це Сіммонс розповіла в інтерв'ю Нового часу, передає "ДС".

"Мої прапрародители по матері - називаємо їх прабабуся і прадідусь - дійсно жили в передмісті Харкова. Це була бідна єврейська сім'я, глава якої, мій прадід, вирішив спробувати щастя у великому місті, де заробітки були вищі. Він вирішив перебратися в Київ, але прабабуся цю ідею не підтримала, і вони розлучилися, що досить нетипово для єврейської пари в 90-х роках XIX століття, та ще й у провінції. більше того, вони вирішили поділити дітей. Старший син разом з батьком поїхав у Київ, а молодший залишився з матір'ю ", - сказала дипломат.

За її словами, справи в Києві у прадіда пішли добре, він був прекрасним кравцем і шив шинелі, які користувалися попитом у військових. Один з них якось сказав прадіду про зростання в Російській імперії антисемітських настроїв і порадив емігрувати як можна швидше.

"Прадід його послухав, навіть більше - попередив про це і свою колишню дружину, яка не менш серйозно сприйняла цю пораду. Вони обидва вирішили емігрувати, але окремо. Прадід зі старшим сином вирушив на кораблі в США, а прабабуся з молодшим - у Великобританію . Вони висадилися в Лондоні, пройшли реєстрацію і тоді осіли в Уельсі, в Кардіффі, де прабабуся також стала швачкою ", - розповіла Сіммонс.

Вона також додала, що старший син через 10 років приїхав із США до Великобританії, щоб возз'єднатися з матір'ю.

Дипломат також поділилася, що її прабабуся була неписьменною, тому періодично надиктовувала сусідській дівчинці листи для старшого сина.

"За цим листам він і зміг знайти матір і брата і на радощах вирішив віддячити дівчинку, яка допомагала в листуванні. Її звали Міллі. Вони познайомилися, а через деякий час одружилися. Обручка на моєму пальці - це саме кільце, яке він, мій далекий предок, подарував дівчинці Міллі. Від їхнього шлюбу і відбувається материнська частина моєї родини", - розповіла зворушливу історію посол Великобританії.

Мелінда Сіммонс була призначена Надзвичайним і Повноважним Послом Великобританії в Україні у квітні 2019 року. Вона приступила до своєї роботи 2 вересня того ж року.

    Реклама на dsnews.ua