• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Посолка пояснила, чому Німеччина не надає озброєння Україні

У Німеччині більшість людей дуже обережно ставиться до питання надання зброї у Східну Європу через історичне тло і виховання з ідеєю, що "німецької зброї тут ніколи не буде"

Реклама на dsnews.ua

Про це у інтерв'ю ZN.UA розповіла посолка Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, передає "ДС".

Відповідаючи на питання, чому Німеччина, один із найбільших світових експортерів зброї, відмовляє Україні в постачанні озброєння, посол сказала, що "для Німеччини історично Східна Європа — особлива частина світу, ми всі були виховані з ідеєю, що німецьких солдатів, німецької зброї тут ніколи не буде".

"Ця ідея ніби в ДНК німців. І є дуже мало моїх співвітчизників, котрі, як я, бачили війну тут зараз. Я теж була так вихована", — сказала Фельдгузен.

"Вчора (22 червня — Ред.) була символічна дата — 80-річчя нападу Німеччини на Радянський Союз. Для нас усе це дуже складно. І треба знайти і в Бундестазі, і в уряді більшість, аби змінити думку щодо зброї для цього регіону. Це справді складно", — додала вона.

Реагуючи на коментар, що Німеччина продає багато зброї Єгипту та іншим країнам Близькосхідного регіону, які беруть участь у конфлікті у Ємені, Фельдгузен сказала, що "це не Східна Європа".

"Я говорю про історію, а вона ще дуже присутня в Німеччині в наших дискусіях, і ви ж бачите зараз ці суперечки щодо політики пам'яті. І ми дуже обережні в цих питаннях", — сказала вона,

Водночас посол визнала, що "часи і уряди змінюються" і "можливо, щось зміниться і в цьому питанні".

Додамо, що в цьому ж інтервʼю посолка Німеччини заявила, що надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО не зупинило б Росію від окупації Криму. Водночас Анка Фельдгузен не знає, чи нападе Росія на Україну, якщо через ту не здійснюватиметься транзит газу, однак вважає подібні розмови "спекуляцією".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua