• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Посольство України в Боснії вимагає повернути древню ікону з Луганська, подаровану раніше Лаврову

Реклама на dsnews.ua

Посольство України в Боснії і Герцеговині закликає повернути Україні ікону, що була подарована главі російського МЗС Сергію Лаврову в Боснії і згодом, за запевненням представників РФ, повернута цій країні.

Про це у коментарі УП заявив посол України в Хорватії та за сумісництвом у Боснії та Герцеговині Василь Кирилич, переда "ДС"

Посольство України в Боснії і Герцеговині наполягає на невідкладному наданні інформації офіційним Сараєво, яким чином потрапила на територію цієї країни українська ікона, яка згодом була подарована Лаврову.

Кирилич зазначив, що під час останньої зустрічі у місцевому МЗС 24 грудня боснійсько-герцеговинська сторона не надала відповіді на це питання.

"Відсутність відповіді або зволікання з нею дають підстави вважати незаконним переміщення ікони на територію Боснії і Герцеговини. Це питання є принциповим, і відповідь на нього має бути швидкою й однозначною. Не медійною, а офіційною.

А якщо зроблено вже перший крок – повернуто ікону до Сараєво (ця інформація офіційно не підтверджена), то треба зробити другий – повернути її Україні".

Як заявив в коментарі РБК-Україна спікер Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, Україна зʼясовує всі деталі інциденту з українською іконою, подарованою міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, у співпраці з Боснією і Герцеговиною. "Разом з боснійсько-герцеговинською стороною зʼясовуємо всі деталі цієї справи, за результатами чого прийматимемо рішення про подальші кроки", — відповів Ніколенко на питання про те, чи буде Київ наполягати на поверненні ікони.

Нагадаємо, в середині грудня глава Республіки Сербської в складі Боснії та Гереговини та член президіуму Боснії та Герцеговини Мілорад Додік подарував міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову древню ікону XVIII ст., що походить із Луганська. На цей інцидент відреагувало українське МЗС, а в самій Боснії та Герцеговині вимагають відставки Додіка. Сам політик тим часом заразився коронавірусом. 18 грудня МЗС РФ заявило, що повернуло подаровану ікону Боснії, однак офіційно ця інформація ще не була підтверджена.

    Реклама на dsnews.ua