• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Потрібна вигода: Захарова відповіла Кулебі на пропозицію по "Північному потоку-2"

Офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова відкинула умови міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, який заявив, що умовою запуску "Північного потоку-2" має бути припинення війни на Донбасі і деоккупація території

Марія Захарова
Марія Захарова / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Захарова сказала на брифінгу, передає "ДС" з посиланням на "ТАСС".

"У цьому проекті закладена не політика, а вигода. Висування Україною або якимись іншими країнами деяких умов запуску, експлуатації газопроводу, крім існуючих правових норм, просто суперечить загальновизнаним ринковим принципам, на яких і мають будуватися міжнародні торгово-економічні відносини", — сказала вона.

Захарова стверджує, що даний проект в першу чергу заснований на взаємній економічній вигоді російських і європейських компаній.

"Я хотіла б нагадати і пану Кулебі, і взагалі київським режиму, що це комерційний проект, який вигідний тим країнам і тим партнерам, які в ньому беруть участь. Якщо українська сторона хоче підключиться до участі в проекті, то слід вести переговори", — додала вона.

Відзначимо, раніше глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що умовою запуску газопроводу "Північний потік-2" має бути припинення війни в Україні та деоккупація українських територій.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський заявив, що категорично проти запуску газопроводу "Північний потік-2", а в якості компенсації бачить "припинення війни, спокій і стабільність на всій території України".

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відзначав, що російський газопровід "Північний потік 2" — це перш за все загроза безпеці України, а не тільки економіці.

Кулеба також заявляв, що Україна готова до переговорів про компенсації в зв'язку з запуском російського магістрального газопроводу "Північний потік-2", однак може не погодитися на запропоновані умови.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua