• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Повістки через SMS-повідомлення у Білорусі: диктатор Лукашенко підписав закон

Лукашенко підписав закон про розсилання повісток до військкомату з СМС

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко
Реклама на dsnews.ua

Оператори зв'язку на запит військкоматів мають надавати інформацію про абонентські номери військовозобов'язаних та забезпечувати їх сповіщення за допомогою SMS. Також військові комісари зможуть обмежувати виїзд за кордон "ухилянтам". Про це пише "ДС" з посиланням на документ.

Закон містить низку поправок з питань забезпечення національної безпеки РБ. Згідно з документом, тепер громадянам країни повістки у військкомат приходитимуть серед іншого за СМС, а паперові повістки зможуть вручати не лише співробітники військкомату.

Закон, підписаний Лукашенком, нижня палата парламенту ухвалила у лютому, верхня палата схвалила у березні.

Тепер оператори зв'язку мають надавати на запит військкоматів дані про абонентські номери та забезпечувати їх оповіщення. Військовозобов'язані повинні протягом тижня повідомляти про зміну номера телефону.

Які ще зміни запроваджує закон:

  • паперові повістки зможуть вручати посадові особи організацій (їх визначать рішення місцевої влади);
  • повістки можуть вручати не лише за місцем проживання, а й за місцем роботи чи перебування;
  • максимальне покарання за відхилення від призову збільшили. Тепер це три роки позбавлення волі замість двох років;
  • неявка на призовні заходи без поважної причини спричинить штраф 30 базових величин замість п'яти. Максимальний штраф за порушення обов'язку з військового обліку збільшено з трьох до 25 базових величин. Базова величина становить 40 білоруських рублів.

На початку минулого місяця президент Білорусі підписав указ "Про переведення державних органів та інших організацій на роботу в умовах воєнного часу". Документом удосконалюється порядок переведення держорганів та інших організацій з роботи в умовах мирного часу на військовий, забезпечення їх узгодженої та ефективної взаємодії у разі виникнення загроз нацбезпеці з урахуванням зміни військово-політичних умов.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua