• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Правозахисники звинувачують Китай у злочинах проти людяності

Уйгури та представники інших етнічних груп, переважно мусульмани, у китайському регіоні Сіньцзян стикаються із "систематичним, організованим державою масовим ув’язненням, тортурами та переслідуваннями", що дорівнює злочинам проти людства

Китай звинувачують у злочинах проти людяності
Китай звинувачують у злочинах проти людяності
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті правозахисної організації Amnesty International, передає "ДС".

Amnesty International, зокрема, описує "радикальні заходи, до яких вдається китайська влада з 2017 року для фактичного викорінення релігійних традицій, культурної практики та місцевих мов" у регіоні Сіньцзян, де мешкають уйгури, казахи, киргизи, таджики тощо.

На переконання авторів звіту, метою є примусове становлення "секулярної, однорідної китайської нації та ідеалів комуністичної партії".

Amnesty International заявляє, що нібито в рамках боротьби з тероризмом влада Китаю піддала сотні тисяч чоловіків і жінок мусульманських меншин "масовому інтернуванню та тортурам", а ще мільйони — "систематизованому масовому спостереженню".

Організація оприлюднила свідчення понад 50 людей, яких утримували у так званих "центрах трансформації через освіту".

За інформацією правозахисників, у таборах утримувані потерпають від побиттів, недосипання та надмірної кількості людей у камерах. А після звільнення — перебувають під "майже постійним електронним та особистим наглядом".

Як писала "ДС", у червні 2020 року тодішній президент США Дональд Трамп підписав закон про запровадження антикитайських санкцій через репресії проти уйгурів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua