• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Представник РПЦ на похоронах патріарха Сербії виступив з антиукраїнською промовою

Реклама на dsnews.ua

У Сербії на похоронах предстоятеля Сербської православної церкви Іринея представник Російської православної церкви Іларіон у своїй промові негативно висловився про Україну

Про життя і діяльності патріарха говорили сербські владики, а також президент Сербії Вучич, член президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Від імені патріарха Російської православної церкви Кирила виступив митрополит Волоколамський Іларіон. Російський ієрарх назвав покійного сербського патріарха «великим другом РПЦ» і додав, що Іриней кілька разів перебував «в першопрестольної Москві, в місті святого Петра, в центрі хрещення Києві і в столиці Білорусі Мінську». Він не уточнив, де розташований Київ і хто там був хрещений. Митрополит Іларіон підкреслив, що покійний патріарх Іриней "не раз безстрашно і прямо виступав на підтримку переслідуваного канонічного права в Україні».

Представники інших православних церков не виступали на похоронах.

Митрополит ПЦУ Єпіфаній надіслав телеграму співчуття СПЦ з приводу смерті патріарха Іринея.

Як повідомляла "ДС", 20 листопада у віці 90 років помер патріарх Сербський, глава Сербської православної церкви Іриней (в миру — Мирослав Гаврилович), у якого діагностували коронавірус.

    Реклама на dsnews.ua