• USD 38.6
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Прем'єр-міністри Австрії, Чехії та Словаччини висловили незадоволення зростанням кількості афганських біженців

Прем'єр-міністри Австрії, Чехії та Словаччини оголосили про спільну позицію щодо неприйнятності зростання кількості афганських біженців у Європейському Союзі

Захоплення Афганістану талібами в серпні викликало побоювання щодо повторення міграційної кризи
Захоплення Афганістану талібами в серпні викликало побоювання щодо повторення міграційної кризи / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Захоплення Афганістану талібами в серпні викликало побоювання щодо повторення міграційної кризи в Європі 2015 року, коли до ЄС прибув понад мільйон людей, які рятувалися від війни та бідності на Близькому Сході, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш заявив, що афганські біженці мають залишитися в Афганістані або сусідніх країнах.

"Для них дійсно немає місця в Європі", — сказав Бабіш після зустрічі зі своїми австрійським та словацьким колегами в чеському місті Ледніце.

Канцлер Австрії Себастьян Курц вказав, що його країна внесе 21,3 млн доларів на допомогу афганцям у сусідніх з Афганістаном країнах.

"Ми спробуємо пом'якшити їхні страждання, але ми погоджуємося, що 2015 рік не має повторитися. Ми проти нелегальної міграції, і ми боротимемося з торговцями людьми. Нам потрібно шукати рішення в регіоні, а не викликати чергову втечу населення до Європи", — наголосив він.

Чехія, Австрія та Словаччина разом із колегами-членами ЄС Польщею та Угорщиною давно декларують жорстку позицію щодо міграції, що призвело до розколу між країнами Євросоюзу щодо розподілу біженців.

Як писала "ДС", бюджетне управління Адміністрації президента США направило до Конгресу запит на виділення коштів на відшкодування збитків від стихійних лих та фінансування переселенців з Афганістану.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua