• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Прем'єр Північної Македонії йде у відставку

Прем’єрміністр Північної Македонії Зоран Заєв оголосив, що піде у відставку як глава уряду, після того, як його лівоцентристська партія зазнала поразки на місцевих виборах

Прем'єр Північної Македонії йде у відставку;
Прем'єр Північної Македонії йде у відставку;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні видання Politico, передає "ДС".

Консервативна опозиційна група ВМРО-ДПМНЕ заявила про перемогу в більшості муніципальних округів у другому турі голосування в неділю.

Перед виборами Заєв заявив, що піде у відставку, якщо СДСМ програє другий тур у столиці Скоп'є. За попередніми даними, незалежний кандидат Данела Арсовська, яку підтримують як ВМРО-ДПМНЕ, так і албанська оппозиція, перемагає кандидата від СДСМ у Скоп'є з підтримкою 55,3%.

"Я беру на себе відповідальність за такі події. Я іду у відставку з поста прем’єрміністра і президента партії", – сказав Заєв на пресконференції.

Проте Заєв додав, що його відставка не означає дострокових виборів: за законом коаліційний уряд може домовитися про вибір іншого прем’єрміністра і сформувати уряд без нового голосування. Він додав, що залишиться на посаді тимчасового прем’єра.

Нагадаємо, СДСМ Заєва здобула перемогу на національних виборах 2020 року і утримує незначну перевагу у парламенті зі своїми союзниками – 62 із 120 депутатів.

Як писала "ДС", міністр закордонних справ Північної Македонії Буйар Османі заявив, що Скопʼє вислав ще одного російського дипломата. У МЗС Росії пообіцяли запровадити заходи у відповідь.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua