• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Прем'єр Вірменії назвав угоду з Азербайджаном щодо Карабаху "безальтернативною"

Реклама на dsnews.ua

Вірменія пішла на перемир'я в Нагірному Карабасі з подальшою передачею його територій Азербайджану, так як перебувала в безальтернативній ситуації

Про це заявив премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, передає "ДС" з посиланням на arminfo.

За його словами, армія і політичне керівництво невизнаного Нагірного Карабаху зажадали зупинити війну, щоб уникнути більш серйозних наслідків.

"Це рішення далося надмірно важко", — сказав Пашинян.

Премʼєр Вірменії також пояснив, чому Єреван не погодився на перемирʼя і поступки ще в кінці вересня з активізацією бойових дій.

"З тієї простої причини, що умови режиму припинення вогню залишалися такими ж. Тобто передача 7 районів Азербайджану. Але ми не могли піти на такий крок, тому що вірили, що Армія оборони Арцаху (Нагірного Карабаху, — "ДС") і вірменський народ зможуть виключити подібну необхідність", — уточнив Пашинян.

Він додав, що в поточних умовах продовження військових дій спричинило б ще більш важкі наслідки.

"І важливо говорити про те, що дійсно ця війна була неминучою? Хочу сказати прямо, що уникнути цієї війни була одна можливість — здати ці території Азербайджану без прийняття статусу Карабаху. І це, по суті, було основою переговорного процесу, отриманого у спадок від попередньої влади", — вказав премʼєр.

Нагадаємо, премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян ввечері 9 листопада повідомив, що підписав з президентами Росії та Азербайджану документ про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі.

"Я ухвалив дуже і дуже важке рішення для себе і для всіх нас. Я підписав заяву з президентами Росії і Азербайджану про припинення карабаської війни о 01:00 (23.00 9 листопада за Києвом). Текст вже опублікованої заяви невимовно болючий для мене особисто і для нашого народу. Я ухвалив це рішення у результаті глибокого аналізу військової ситуації та оцінки людей, які найкраще її знають. Також засновано на переконанні, що це найкраще можливе рішення ситуації, що склалася. Про все це докладно розповім найближчими днями", — сказав Пашинян.

Своєю чергою президент Азербайджану Ільхам Алієв висловив надію, що "багаторічному протистоянню з Вірменією прийшов кінець". Водночас він заявив, що миротворчу місію в регіоні здійснюватимуть спільно військові з Росії та Туреччини.

Цьому рішенню передувало взяття Азербайджаном під контроль декількох населених пунктів у Нагірному Карабасі. Після заяви Пашиняна про припинення вогню в зоні карабаського конфлікту у Вірменії спалахнули масштабні акції протесту. Так, в Єревані протестувальники захопили парламент, а також увірвалися до будівлі уряду країни.

    Реклама на dsnews.ua