• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Прем'єр Лівії вирішив подати у відставку: у країні вирують масові акції протесту

Реклама на dsnews.ua

Премʼєр-міністр Лівії Фаїз Сарадж оголосив про те, що покидає свій пост на тлі масових протестів в країні

Про це сам Саррадж, що досі очолював Уряд національної згоди (УНЗ), оголосив у відеозверненні до народу, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg.

Він заявив, що, за цей час повинні бути сформовані нова президентська рада і уряд країни, а визначальну роль у цьому має зіграти комітет з міжлівійського діалогу.

Відставка Сарраджа оголошена на тлі масових протестів у Тріполі, їхні учасники незадоволені економікою, корупцією, а також частими відключеннями електрики і води.

Укрінформ уточнює, що останнім часом у Лівії ситуація з пандемією виходить із-під контролю, а кількість заражених усе зростає.

УНЗ було сформовано за посередництва ООН в 2015 році для стабілізації країни і базується в Тріполі, але контролює не всю її територію. Східна частина держави перебуває під контролем генерала Халіфи Хафтара — командувача так званої «Лівійської національної армії». Двовладдя в Лівії фактично встановилося після повалення режиму Муаммара Каддафі.

Халіфа Хафтара в тій чи іншій формі підтримують Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати і Росія, а уряд в Тріполі — Туреччина.

Нагадаємо, за данними США, Російська Федерація продовжує приховано перекидати військову техніку і обладнання у Лівії для проведення військових операцій і дестабілізації обстановки в регіоні.

    Реклама на dsnews.ua