• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Прем'єр-міністр Грузії пообіцяв, що локдаунов і обмежень для бізнесу більше ніколи не буде — від них тільки шкода

Влада Грузії не має наміру оголошувати в країні локдаун, або вводити серйозні обмеження економічної діяльності

Реклама на dsnews.ua

Таку заяву зробив премʼєр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі, інформує "ДС" з посиланням на Newsgeorgia.ge.

Гарібашвілі сказав, що країна не витримає чергового закриття, а обмеження завдадуть шкоди економіці, яка відновлюється після кризи, і приведуть до нових боргів.

"Останнім часом багато говорять про те, чи не буде чергового закриття і так далі. Хочу заявити, що ми вибрали інший шлях. Це шлях управління. Ми маємо зробити все для того, щоб ефективно управляти пандемією. Наша країна більше не зможе витримати нового закриття. Ні локдаун, ні ці обмеження не будуть виправдані, більш того, це завдасть шкоди економіці нашої країни", — сказав Гарібашвілі.

Премʼєр пояснив, що черговий локдаун змусить уряд взяти борг у розмірі декількох мільярдів доларів, виплачувати який доведеться громадянам.

Гарібашвілі заявив, що "вперше в період пандемії в Грузії зафіксовано економічне зростання в 12% за перші 6 місяців, і це дозволило нам цього року не зайняти жодного ларі". За словами премʼєр-міністра, це дозволило уряду збільшити бюджет більш ніж на мільярд.

"Ми все відкрили. От уже кілька місяців економіка зростає дуже швидкими темпами. У нас безпрецедентне зростання в усьому світі. Ми очікуємо 45% в квітні, 25% в травні і 18% в червні. Практично за перші 6 місяців у нас є зростання на 12%, що дозволило нам не взяти жодного ларі в кредит в цьому році. Більш того, ми змогли збільшити наш бюджет більш ніж на мільярд. Міністр фінансів уже представив скоригований бюджет. Це дозволило нам профінансувати ряд програм для нашого населення ", — заявив премʼєр.

Щоб уникнути боргів і нового падіння економіки Гарібашвілі закликав жителів Грузії вакцинуватися. Він також попросив громадян Грузії "покладатися на вчених і науку і вірити в них, а не в тисячі брехні та пліток, розповсюджуваних через Facebook". Він підкреслив, що серед вакцинованих практично не буває випадків смерті від коронавірусу.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua