• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Пресконференція Байдена: президент США жодного разу не згадав про Україну

Президент США Джозеф Байден під час своєї першої пресконференції на посаді жодного разу не згадав про Україну та її відносини з Росією

Реклама на dsnews.ua

Через пандемію кількість запрошених представників ЗМІ була обмеженою, і можливість поспілкуватися з Байденом мали лише американські медіа, інформує "ДС".

Байден розпочав пресконференцію короткою вступною промовою, в якій приділив увагу темі вакцинації американців від коронавірусу. Після того він швидко перейшов до відповідей на запитання журналістів, пише Радіо Свобода, яке транслювало пресконференцію.

Глава Білого дому приділив багато уваги відносинам США із Китаєм. Також запевнив, що Сполучені Штати гідно реагуватимуть, якщо КНДР вдаватиметься до ескалації. За словами Байдена, зараз вирішується питання, яка система виявиться більш ефективною – демократія чи автократія. Як приклад він навів Росію, зазначивши, що вона перестала бути державою під контролем комуністичної ідеології, але залишилася автократією.

Окрім того, Байден відповів на кілька питань щодо міграційної політики та запевнив, що триматиме її проблемні питання на контролі. Президент США також анонсував, що планує переобратися на наступних виборах у 2024 році. Про Україну він так і не згадав.

Це була перша пресконференція Байдена на посаді президента США. Захід відбувся на 65-й день президентства, що пізніше, ніж було у його попередників Байдена.

Як писала "ДС", раніше в Держдепі США пояснили, чому все ще не відбулася телефонна розмова американського та українського президентів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua