• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Злочинами силовиків Білорусі може зайнятися суд в Гаазі

Реклама на dsnews.ua

Якщо повідомлення про вбивства спецслужбами в Білорусі підтвердяться, цією справою займеться Міжнародний кримінальний суд

Про це заявив депутат Європейського парламенту, колишній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, інформує "ДС".

"Якщо повідомлення про вбивства спецслужбами в Білорусі підтвердяться, ми покинемо територію санкцій і перейдемо у сферу дії Міжнародного кримінального суду для відповідальних посадових осіб", — написав Сікорський у себе в Twitter.

Як повідомляла "ДС", 10 серпня в Мінську через дії силовиків загинув чоловік, причиною загибелі людини міг стати вибух світлошумової гранати.

Довідка. Міжнародний кримінальний суд (МКС) — перший постійний міжнародний орган кримінальної юстиції, до компетенції якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, військові злочини, злочини проти людства, а також військову агресію.

Місцеперебуванням є Гаага, проте за бажанням суду засідання можуть проходити в будь-якому іншому місці. Міжнародний кримінальний суд не слід плутати з Міжнародним судом ООН, який також засідає в Гаазі, але має іншу компетенції. МКС не входить в офіційні структури Організації Обʼєднаних Націй, хоча може порушувати справи за поданням Ради Безпеки ООН.

У 2008 році Міжнародний кримінальний суд вперше видав ордер на арешт чинного главу держави — президента Судану Омара аль-Башира у звʼязку з конфліктом в Дарфурі.

У 2011 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Муаммара Каддафі і його сина Саїфа аль-Іслама.

    Реклама на dsnews.ua