• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Президент Азербайджану заявив, що вірменські війська повинні покинути Нагірний Карабах до кінця поточного місяця

Реклама на dsnews.ua

Вірменія повинна забрати війська з Нагірного Карабаху до кінця листопада, строго дотримуючись графіку виведення збройних сил

Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв, передає "ДС".

Він також зазначив, що у Туреччині та Росії однакова роль в дозволі, наслідком чого стане спільний турецько-російський центр по контролю за припиненням вогню.

"Будемо говорити про те, щоб центр був створений в найкоротший час, так як вже є графік виведення вірменських збройних сил з наших земель. До кінця цього місяця вони повинні покинути всі землі, землі, які поки ще перебувають під окупацією", — підкреслив Алієв .

Нагадаємо, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян увечері 9 листопада повідомив, що підписав з президентами Росії і Азербайджану документ про припинення війни в Нагірному Карабасі.

"Я прийняв дуже і дуже важке рішення для себе і для всіх нас. Я підписав заяву з президентами Росії і Азербайджану про припинення карабаської війни о 01:00 (23.00 9 листопада за Києвом). Текст вже опублікованої заяви неймовірно болісний для мене особисто і для нашого народу. Я прийняв це рішення у результаті глибокого аналізу військової ситуації і оцінки людей, які краще її знають. Також засновано на переконанні, що це найкраще можливе рішення ситуації, що склалася. Про все це докладно розповім в найближчі дні", — сказав Пашинян.

У свою чергу президент Азербайджану Ільхам Алієв висловив надію, що "багаторічному протистояння з Вірменією прийшов кінець". Він також заявив, що миротворчу місію в регіоні будуть здійснювати спільно військові з Росії та Туреччини.

Цьому рішенню передувало взяття Азербайджаном під контроль кількох десятків населених пунктів в Нагірному Карабасі. Після заяви Пашиняна про припинення вогню в зоні карабаського конфлікту в Вірменії спалахнули масштабні акції протесту. Так, в Єревані протестувальники захопили парламент, а також увірвалися в будівлю уряду країни.

    Реклама на dsnews.ua