• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Президент Азербайджану розкритикував Мінську групу через Карабах

Діяльність Мінської групи ОБСЄ з врегулювання конфлікту між Азербайджаном і Вірменією навколо Карабаху за 28 років виявилася практично безрезультатною

Ільхам Алієв
Ільхам Алієв / president.az
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс-Азербайджан.

"Мінська група ОБСЄ була створена в 1992 році для вирішення цього питання і протягом 28 років працювала безрезультатно. Результат Мінської групи був нульовим. Співголовами Мінської групи є провідні країни світу, ядерні держави і постійні члени Радбезу ООН. Звичайно, якби був наданий серйозний тиск на Вірменію і з урахуванням вимог Азербайджану були б введені санкції, питання могло би давно вирішитися мирним шляхом", — підкреслив Алієв.

За словами президента Азербайджану, навпаки, були зроблені кроки щодо заморожування питання.

"Фактично, Вірменія відмовилася від переговорів. Якщо в попередні роки була імітація переговорів, то останні два-три роки відкрито і демонстративно заявлялося, що Азербайджану не буде повернуто ні п'яді азербайджанської землі. До того ж безвідповідальні і провокаційні дії і заяви керівництва Вірменії зробили переговори практично безглуздими. Два роки тому вірменський лідер сказав, що "Карабах — це Вірменія і крапка". Звичайно ж ми відповіли на це і найсерйозніший відповідь була дана на поле бою. Однак це саме по собі говорить про те, що керівництво Вірменії вважало питання вирішеним і не хотіло повертати землі", — додав Алієв.

Як писала "ДС", Вірменія назвала одним із пріоритетів своєї політики повернення територій Нагірного Карабаху, які зайняв Азербайджан під час збройного конфлікту.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua