• USD 38.3
  • EUR 41.6
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Президент Азербайджану вимагає змін конституції Вірменії заради укладення миру

Президент Азербайджану Ільхам Алієв вимагає внесення змін до конституції Вірменії заради миру

Реклама на dsnews.ua

Про це Алієв заявив під час прийому в Баку генерального секретаря Міжпарламентського союзу Мартіна Чунгонга, передає "ДС" із посиланням на "Ехо Кавказу".

"Якщо Вірменія покладе край територіальним домаганням до Азербайджану та внесе зміни до конституції та інших нормативно-правових документів, то можна буде досягти миру", – зазначив політик.

Претензії Вірменії до Азербайджану в міжнародних судах ґрунтуються на таких питаннях, як невизнання суверенітету й територіальної цілісності Азербайджану, відділення Карабаху від Азербайджану, пояснив політик.

За словами Алієва, між двома країнами вже де-факто є мир, і на їхньому кордоні кілька місяців "панує мирна обстановка".

"Але для того, щоб довести цей процес до логічного завершення, необхідно підписати мирний договір та покласти край територіальним претензіям Вірменії до Азербайджану", – зазначив він.

Алієв також сказав, що Декларація про незалежність Вірменії "містить прямі заклики до об'єднання Карабаського регіону Азербайджану з Вірменією та порушення територіальної цілісності Азербайджану, а посилання на цей документ також відображені в конституції Вірменії".

"Крім того, в інших нормативно-правових документах Вірменії також є територіальні претензії до Азербайджану, у багатьох конвенціях, до яких приєдналася Вірменія, і в інших документах є численні застереження, які не визнають суверенітет Азербайджану над Карабахом", – резюмував він.

Як писала "ДС", прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян запропонував зробити демілітаризацію кордону Баку та підписати пакт про ненапад.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua