• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Президент Болгарії заявив, що перемога України над РФ неможлива

Президент Болгарії Румен Радев пов’язав замах на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо із війною в Україні та заявив, що перемога України над Росією є неможливою

Реклама на dsnews.ua

Про це пише Euractiv, передає "ДС".

"Кожен день, який триває ця війна, є катастрофічним для України, Росії та всіх нас. Це неминуче впливає на всі вибори – і в Європі, і в США, і в усьому світі. Ми будемо вибирати на цих і наступних виборах між війною і миром. Кожен громадянин зобов'язаний це розуміти", — сказав Радєв у суботу, відповідаючи на запитання журналіста, який сигнал спроба вбивства Фіцо надіслала Європі.

Він додав, що "неприйнятно говорити про продовження війни і неможливу перемогу над Росією як єдине можливе рішення".

Радєв додав, що вкрай небезпечно, щоб пристрасті між Росією та Україною спалахнули і в Європі, і щоб "голоси за мир зустріли пострілами", та неоднозначно прокоментував виникнення радикальних проросійських груп в Європі.

"Спроба вбивства європейського прем’єр-міністра радикалізованим фанатиком через його підтримку миру свідчить про цю вкорінену нетерпимість до інакомислення та ненависті. Багато політиків, партій і ЗМІ сприяли цьому, зображуючи кожен інший голос як проросійський, що є вкрай несправедливим і призводить до всіх цих негативних наслідків", – вважає президент Болгарії.

Він додав, що якщо війна триватиме, Україна буде "демографічно спустошеною країною, з повністю зруйнованою інфраструктурою, промисловістю, виробництвом, і це матиме надзвичайно серйозні наслідки не лише для України, а й для всієї Європи".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua