• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Президент Чехії попросив у Путіна COVID-вакцину

Президент Чехії Мілош Земан, відомий своїми проросійськими поглядами, звернувся до президента РФ Володимира Путіна з проханням почати поставки вакцини "Спутник V"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні РБК, передає "ДС".

За словами чеського лідера, він погодив прохання з премʼєр-міністром Андрієм Бабішем. Земан уточнив, що Росія висловила готовність поставити Чехії препарат.

Земан також зазначив, що для ухвалення використання "Спутника V" в Чехії буде достатньо рішення національного регулятора, Державного інституту з контролю за ліками.

Таким чином, президент не буде наполягати на схвалення вакцини регулятором ЄС, Європейським агентством з лікарських засобів.

Нагадаємо, серед країн Європи почали вакцинацію від коронавірусу препаратом "Спутник-V" Угорщина і Чорногорія. Також інтерес до російської вакцини проявила ЧехіяСловаччина та Хорватія.

В Україні вакцина "Спутник-V" заборонена. Премʼєр Литви назвала путінську вакцину "Супутник V" зброєю у гібридній війні. Крім того, ще в січні Бразилія відхилила запит на використання в країні російської вакцини "Спутник-V", адже та не відповідала мінімальним запропонованим критеріям.

Раніше, за даними впливового американського видання The New York Times, Ізраїль погодився таємно закупити російський препарат "Спутник-V", який розробники називають вакциною проти коронавірусу. Цього вимагали сирійці, які утримували громадянку Ізраїлю заручницею.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua