• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Президент Чехії відмовився погодити кандидатуру глави МЗС, заблокувавши призначення Кабміну

Президент Чехії Мілош Земан відмовився погодити кандидатуру Яна Ліпавського на міністра закордонних справ в уряді Петра Фіали. Цим він блокує рішення уряду

AP
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі IDNES, передає "ДС".

Повідомляється, що рішення президента сьогодні, 10 грудня, оголосила його канцелярія. Земан аргументує своє рішення тим, що Ліпавський буцімто не має достатніх професійних кваліфікацій, а також тим, що він за Конституцією не зобов’язаний погоджувати всі надані йому пропозиції щодо членів уряду.  

Майбутній прем’єр Петр Фіала сказав, що взяв до уваги заяву Земана.

"Потрібно, щоб Конституційний суд розв'язав це питання з розподілом повноважень у призначеннях нових членів уряду раз і назавжди. У понеділок, після зустрічі в замку Лани (президентська резиденція), я оголошу, якими будуть наші конкретні кроки", – сказав він.

Днями він та лідери інших коаліційних сил сказали, що не розглядають варіанту затвердити уряд без глави МЗС, доручивши його функції іншому міністру за сумісництвом. 

За словами президента Конституційного суду Павела Ришетського, розгляд питання може тривати від двох до п’яти місяців. 

Чеська конституція не дає президенту права блокувати призначення міністрів, але зазначає, що новопризначені члени уряду мусять складати присягу перед президентом (дослівно "з рук президента"). І це дає голові держави можливості для шантажу через відмову приймати цю присягу.

Як повідомляла "ДС", 11 листопада уряд Чехії на чолі з Андрієм Бабішем подав у відставку. 28 листопада прем'єр-міністром Чехії було призначено Петра Фіалу, який очолює партійну коаліцію "Разом".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua