• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Президент Чехії звинуватив Трампа в боягузтві і закликах до Майдану

Реклама на dsnews.ua

Проросійський президент Чехії Мілош Земан порівняв штурм Капітолія у Вашингтоні прихильниками президента США Дональда Трампа з подіями Революції Гідності в Києві

Про це він заявив в інтервʼю місцевому виданню Blesk, повідомляє "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Загалом я не люблю насильницькі революції, тому, наприклад, мені теж не подобається Майдан і щось подібне, що, як ви знаєте, відбулося в Києві. І тепер у американців це прямо вдома", — сказав Земан, коментуючи штурм Капітолію прихильниками Трампа .

Земан поклав відповідальність за вашингтонські події на президента США, який відмовився визнавати результати виборів.

"Дональд Трамп не визнав поразки… але, що ще гірше, він кинув тисячі людей в бій перед Капітолієм і всередині. Це побічно призвело до загибелі пʼяти осіб, більшість з яких були його послідовниками. Це боягузтво політика, що відходить", — продовжив чеський президент.

За словами Земана, в минулому було багато політиків, які спочатку вселяли надію, а потім розчаровували.

"Але я дійсно не можу згадати — хоча такі випадки, безумовно, були в історії, їх точно не було в американській історії — жодного американського президента, який пішов би з такою ганьбою", — додав Земан.

У минулому президент Чехії називав Майдан "лігвом бандерівців" і заявляв, що Україні потрібен не Майдан, а вибори.

Нагадаємо, в середи 6 січня прихильники чинного президента США, який програв вибори недавно, Дональда Трампа увірвалися в будівлю Капітолію. В результаті заворушень загинули 5 людей, було заарештовано 68 осіб.

    Реклама на dsnews.ua