• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Президент Киргизстану назвав умови своєї відставки

Реклама на dsnews.ua

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков на фоні масових протестів у країні заявив про готовність піти зі свого поста

Звертаючись до громадян із заявою, він підкреслив, що політична ситуація в країні досягла критичної точки, передає "ДС".

Жеенбеков, зокрема, заявив, що покине свій пост "після того, як будуть затверджені легітимні керівники органів виконавчої влади, а країна стане на шлях законності".

Для врегулювання ситуації, що склалася, Жеенбеков пропонує анулювати результати виборів в Жогорку Кенеш і призначити нові парламентські вибори; а також відправити у відставку премʼєр-міністра і членів уряду, які працювали до кризи, "що створить законні підстави для нових призначень".

"Маю намір легітимізувати кадрові зміни, що відбуваються. Для мене ніяка посада не стоїть вище цілісності держави, єдності народу і спокою суспільства", — зазначив Жеенбеков.

Нагадаємо, увечері 5 жовтня в столиці Киргизстану після проведення парламентських виборів почалися масові акції протесту і безлади, в ході яких протестувальники зайняли будівлю, де розташовані адміністрація президента і парламент.

Також вони захопили будівлю Державного комітету національної безпеки Киргизстану і звільнили колишнього президента країни Алмазбека Атамбаєва, засудженого до 11 років за корупцію.

6 жовтня ЦВК Киргизстану скасувала результати парламентських виборів.

    Реклама на dsnews.ua