• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Президент Киргизстану витратив нерви, але ліквідує російську військову базу

Реклама на dsnews.ua
Російська військова база буде виведена з Киргизстану після закінчення строку договору

Про це заявив на прес-конференції в Бішкеку президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв, інформує "ДС" з посиланням на Акіпресс.

"Багатьом може не сподобатися, деякі будуть використовувати проти мене. Але останні 5 років показали, що виведення бази Гансі - правильне рішення. Ми з Росією завжди будемо стратегічними партнерами, але Киргизстан в майбутньому повинен спиратися і сподіватися тільки на свої збройні сили, а не на бази Росії, Америки чи іншої країни. Ми повинні будувати свою армію", - заявив Атамбаєв.

Президент Киргизстану нагадав, що угоду про розміщення російської військової бази в країні було підписано колишнім президентом Курманбеком Бакієвим в 2009 році. Початковий строк дії документа закінчувався в 2016 році. Згідно з договором, в цьому році він міг бути продовжений на 49 років, потім термін міг продовжуватися кожні 25 років.

"Ми залишили тільки на 15 років... Це коштувало мені нервів, це не подобалося багатьом російським міністрам, але з цього питання я знайшов розуміння Володимира Путіна", - сказав Атамбаєв.

Об'єднана російська авіаційна база Кант розташована в передмісті Бішкека. На озброєнні є штурмовики Су-25 та вертольотів Мі-8.

    Реклама на dsnews.ua