• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Президент Латвії порадив Байдену проявити жорстку позицію під час зустрічі з Путіним

Президент Латвії Егілс Левітс закликав американського колегу Джо Байдена продемонструвати готовність відповідати на агресивні дії Росії на саміті з Владіміром Путіним

Володимир Путін і Джо Байден
Володимир Путін і Джо Байден
Реклама на dsnews.ua

Про це латвійський лідер сказав в інтервʼю Politico, передає "ДС".

"Діяти жорстко. Росія поважає тільки сильного", — сказав латвійський президент.

Левітс та його балтійські колеги, премʼєр-міністр Естонії Кая Каллас та президент Литви Гітанас Науседа, зустрічалися з Байденом на саміті НАТО для обговорення російської загрози на східному фланзі Альянсу.

За його словами, Байден повинен продемонструвати, що Америка "сильна і має два елементи сильної сторони: по-перше, це справжня військова спроможність", оскільки "очевидно, що США і НАТО разом мають набагато більше військових можливостей, реальних можливостей, ніж Росія".

По-друге, це політична воля використовувати їх, оскільки Кремль постійно "випробовує Захід", щоб перевірити його межі, і тому іншим повідомленням повинно бути те, що "ми маємо всіляку політичну волю, щоб зупинити агресію проти сусідів".

"Президент Байден дуже досвідчений… Він — та людина, яка може сказати: президенте Путін, зупиніться на цьому, ні кроку далі!" — сказав Левітс.

Він вважає, що Путін може змінити свої плани, якщо у нього складеться враження, що Байден налаштований серйозно.

"Путін — людина раціональна. І якщо він це побачить, якщо буде зрозуміло, що втрати для нього, для Росії, за таку поведінку будуть вищими, ніж вигоди, то, звичайно, з раціональних причин він буде його слухати", — сказав президент.

Як писала "ДС", переговори Байдена та Путіна у Женеві починаються 16 червня о 13:00. У столиці Швейцарії введені підвищені заходи безпеки. Для охорони саміту США — РФ залучено близько 1 тисячі військових і ще приблизно 900 поліцейських. Правоохоронці спрямовані не тільки з Женеви, а й з інших кантонів Швейцарії.

Зустріч президентів буде складатися з трьох частин: бесіда у вузькому складі, потім в розширеному і продовження переговорів після перерви.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua