• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Президент Латвії закликав ОБСЄ перевірити вибори в Білорусі на "демократичність"

Реклама на dsnews.ua

На думку президента Латвії Егілса Левітса, міжнародні експерти мають перевірити, чи відповідали вибори президента Білорусі демократичним стандартам

Про це йдеться у заяві Левітса, передає "ДС" з посиланням на Sputnik.by.

"Я закликаю ОБСЄ та інші компетентні міжнародні організації, вислухавши всі зацікавлені сторони, зайнятися розслідуванням процесу виборів, який щойно завершився — і передвиборчої боротьби, і проведення самих виборів, і визначення результатів голосування, і подій після цього", — заявив президент Латвії.

Він вважає, що експерти зобовʼязані "перевірити відповідність даних виборів стандартам вільних і демократичних виборів", щоб винести свій висновок.

Левітс закликав білоруських силовиків поважати всі права і свободи людини, в тому числі свободу слова, преси та свободу на збори, а також звільнити всіх затриманих під час проведення виборчої кампанії.

"Латвія як країна-сусід Білорусі повністю підтримує глибоке прагнення білоруського народу жити в своїй незалежній, вільній, демократичній і правовій державі", — зазначив Егілс Левітс.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Опозиційний білоруський Telegram-канал повідомив про десятки поранених під час сутичок.

Посольство України в Республіці Білорусь поки не отримувало звернень щодо затриманих чи постраждалих під час протестів громадян України.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства щодо протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів.

    Реклама на dsnews.ua