• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Президент Латвії відреагував на погрози Путіна щодо обмеження прав російськомовних

Заява президента РФ Володимира Путіна про те, що у Латвії нібито обмежують права російськомовних є спробою розхитати західне суспільство та різними способами зменшити підтримку України

Едгарс Рінкевичс
Едгарс Рінкевичс
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Латвії Едгарс Рінкевичс, передає "ДС" із посиланням на видання "Neatkarīgā".

"Путінська загроза… Це політика залякування. Останнім часом у російській пропаганді поширена думка про те, що всі їхні громадяни або ті, хто належить до "русского мира", зазнають жорстокого поводження. По суті, це спроба прикрити всі злочини, які творить Росія в Україні", — сказав він.

Президент Латвії зазначив, що заява Путіна, "це була навіть не пряма загроза, а скоріше спроба розворушити і запросити до якихось антидержавних дій тих, хто все ще почувається, що належить до "русского мира" і думає, що вони все ще живуть у Російській імперії.

При цьому Рінкевичс нагадав, що росіяни, які живуть у Латвії, не піддаються дискримінації, але є цілком законні вимоги — знати національну мову, а вона є основою кожної країни. Однак у Росії з тими, хто дотримується іншої думки чи з тими, хто не вміє спілкуватися російською, немає демократичних дискусій.

"З цього погляду: це частина стратегічного наративу, в якому домінують зусилля із залякування. Останнім часом я відчуваю, що робляться спроби розколоти не лише наше суспільство, а й західне суспільство, щоб у різний спосіб зменшити підтримку України — у практичному, політичному та моральному аспекті", — додав він.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua