• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Президент Литви поставив під сумнів легітимність Лукашенка і пригрозив санкціями

Реклама на dsnews.ua

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не може повною мірою вважатися легітимним главою держави з огляду на останні події у країні

Про це заявив президент Литви Гітанас Науседа, інформує "ДС".

"Я не думаю, що ми все ще можемо називати Лукашенка законним (президентом, — прим. "ДС"), тому що в Білорусі немає вільних демократичних виборів", — зазначив Науседа інтервʼю британському телеканалу Sky News.

За його словами, щодо Білорусі "можливе застосування санкцій", якщо кризова ситуація в країні не буде вирішена мирним шляхом.

Литовський президент також згадав про роль Росії, зазначивши, що вона "зацікавлена в тому, щоб мати державу-сателіт". "Якщо ми будемо пасивно спостерігати за тим, що відбувається, Білорусь може бути повністю інтегрована в Росію. Ми — не тільки Литва, але і весь Європейський Союз — зацікавлені в тому, щоб Білорусь була стабільною, демократичною і суверенною державою", — додав Науседа.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua