• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Президент Литви заявив про стрімке збільшення нелегальних мігрантів з боку Білорусі

Кількість мігрантів, які намагалися незаконно проникнути до Європейського Союзу через кордон Білорусі з Литвою, перевищила тисячу осіб

obzor.lt
Реклама на dsnews.ua

Про це перед зустріччю з главою Європейської ради Шарлем Мішелем повідомив президент Литви Ґітанас Науседа, інформує "ДС".

"Ми обговоримо ситуацію безпрецедентної міграційної кризи, з якою стикається Литва. Режим Білорусі використовує міграцію для того, щоб здійснювати тиск на Литву та на Євросоюз. Ми переконані, що європейські інституції нададуть всю необхідну допомогу для покращення захисту зовнішніх кордонів", — сказав президент Литви, слова якого цитує Укрінформ.

Він також висловив упевненість, що уряд Литви мусить діяти негайно задля зміцнення зовнішнього кордону ЄС.

"Ця проблема посилюється. Раніше говорили про 600 незаконних мігрантів, але протягом кількох днів ситуація погіршилася, наразі кількість нелегальних переходів кордону перевищила тисячу… Нам дуже важко працювати з режимом у Білорусі, легітимність якого ми не визнаємо… Мігранти, які перетинають кордон, – це інструмент політичних маніпуляцій, що використовується проти Литви та Євросоюзу. Безумовно, є прямий звʼязок між санкціями проти Білорусі, що були запроваджені з боку ЄС, і діями, які режим Лукашенко здійснює зараз на кордонах", — заявив Науседа.

Водночас він наголосив, що важливо й надалі тиснути на офіційний Мінськ та підтримувати громадянське суспільство в Білорусі з метою проведення незалежних і вільних виборів у цій країні.

Раніше повідомлялося, що з початку червня Литва стала об’єктом міграційної атаки. Прикордонні служби країни стикнулися з різким зростанням кількості нелегалів з Іраку та Сирії, які прибувають з боку Білорусі.

Таким чином режим самопроголошеного президента Лукашенка відповів на запровадження санкцій ЄС за системні порушення прав людини та за примусову посадку пасажирського літака компанії Ryanair.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua