• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Президент Молдови зажадала вивести з Придністров'я російські війська

Реклама на dsnews.ua

Позиція Молдови полягає в тому, що з Придністров'я має бути виведена Оперативна група російських військ, а також вивезено зброю і боєприпаси

Про це заявила сьогодні на пресконференції обраний президент Молдови Майя Санду, інформує "ДС" з посиланням на Point.md.

"У Придністров'ї перебуває оперативна група військ Російської Федерації, щодо якої ніколи не було домовленостей з боку Молдавії. Тому позиція держави полягає в тому, що ці війська повинні бути виведені, а зброя повинна бути вивезена з території нашої країни", — сказала Санду.

Також вона зажадала прибрати з Придністров'я так званих російських миротворців і ввести замість них місію цивільних спостерігачів під егідою ОБСЄ, пояснивши це тим, що "небезпеки збройних зіткнень давно немає".

Як повідомляла "ДС", раніше обраний президент Молдови Майя Санду запропонувала Україні врахувати досвід Молдови в Придністров'ї, нагадавши, що незважаючи на згоду Молдови вибрати "м'який підхід" в переговорах, це не дозволило вирішити конфлікт на протязі 28 років.

Як відомо, на початку 90-х років минулого століття, після завершення гарячої фази придністровського конфлікту, Кишинів дав згоду на "прямий діалог" з ніким не визнаної "владою" в Тирасполі, а Росію погодився вважати "посередником" у врегулюванні конфлікту. Переговори між Кишиневом і Тирасполем тривають.

 

    Реклама на dsnews.ua