• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Президентка Естонії натякнула, що за Лукашенком "плаче" Гаага

Реклама на dsnews.ua

Президентка Естонії Керсті Кальюлайд припустила, що Александр Лукашенко та посадовці його режиму можуть постати перед Міжнародним судом у Гаазі за насильство проти мирних протестувальників

Про це вона сказала в інтерв’ю ERR, передає "ДС".

"Важливо, щоби ті, хто приймає рішення у Мінську, чітко розуміли, що слухання у Гаазі — не така і далека перспектива", — зазначила президентка Естонії.

Вона додала, що вважає за необхідне якомога швидше запровадити санкції ЄС проти причетних до надмірного застосування сили до учасників мирних акцій протесту.

Керсті Кальюлайд зауважила, що країни Балтії та Естонія відіграють значну роль у тому, щоб просувати білоруське питання у порядку денному ЄС, але наголосила, що подальшу долю країни має визначати виключно народ Білорусі. 

"Білоруси мають вирішити все самі. Втручання ззовні — і неможливе, і недоречне. І це стосується як Сходу, так і Заходу", — зазначила вона.

Нагадаємо, 31 серпня Литва, Латвія та Естонія стали першими у світі державами, які запровадили персональні санкції після сфальсифікованих виборів та придушення мирних протестів у Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua