• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

За Байдена відбудеться спроба нормалізації відносин США і Росії, — експерт

Реклама на dsnews.ua

За президентства Джо Байдена США знову спробують нормалізувати відносини з Російською Федерацією, але будуть тиснути на Кремль різними методами

Про це під час презентації доповіді "США і Україна: порядок денний при Байдена" заявив експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього, один з авторів доповіді Ілля Куса.Так, експерт назвав головним пріоритетом для адміністрації Байдена на зовнішній арені відносини США з Китаєм.

"Другий напрямок — це Російська Федерація, але тут необхідно відзначити, що з Росією Сполучені Штати будуть вести, на нашу думку, з одного боку жорстку політику, тому що для демократів це була одна з фішок на виборах, що вони вважали, що адміністрація Трампа є мʼякою щодо Російської Федерації. І, швидше за все, вони введуть нові пакети санкцій, будуть тиснути, здійснять спробу закрити проєкт "Північний потік-2" однозначно. Тому що тут питання не тільки в Росії, а в банальній економічної конкуренції", — сказав Куса.

У той же час, експерт звернув увагу на потенційну кадрову політику нової американської адміністрації.

"Але з іншого боку, судячи, у всякому разі, по кандидатам, яких Джо Байден сам анонсував до своєї адміністрації, які будуть займатися російським досьє, ми можемо також припускати, що Вашингтон буде і говорити з Російською Федерацією, тобто буде діалог, буде спроба вийти на діалог з питань стратегічної безпеки, там, де Сполученим Штатам Росія потрібна. Це питання ядерного роззброєння, контролю за стратегічними наступальними озброєннями, продовження того ж угоди СНВ-3, повернення, можливо, до договору про Відкрите небо, і питання регіональних конфліктів, де Росія має сильні позиції — це і Сирія, Лівія, Нагорний Карабах і, звичайно, Іран, де Росія є підписантом ядерної угоди. Тут буде діалог. Причому для Сполученних Штатів це принципове питання і Байден під час виборчої кампанії кілька разів говорив про те, що він має намір говорити з Москвою з цих питань", — зазначив Куса.

    Реклама на dsnews.ua