• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Залучення білоруських IT-фахівців: Білорусь вручила українському послу ноту протесту

Реклама на dsnews.ua

Міністерство закордонних справ Білорусі 14 жовтня викликало українського посла Ігоря Кизима з приводу указу президента Володимира Зеленського про продовження терміну перебування білоруських IT-фахівців в Україні і вручило йому ноту протесту

Про це йдеться в повідомленні пресслужби білоруського МЗС, передає "ДС".

Виданий українським президентом указ в Мінську назвали "недружнім і дискримінаційним", а також таким, що межує з втручанням у внутрішні справи Білорусі. У білоруському МЗС стверджують, що цей указ підриває довіру в двосторонніх відносинах.

"У зв'язку з цим українській стороні наполегливо рекомендовано вжити заходів щодо дотримання взятих на себе договірних зобов'язань у відносинах з Білоруссю", — заявили в МЗС.

У білоруському відомстві також пригрозили Україні заходами у відповідь для захисту національних інтересів. Разом з тим в Мінську заявляють, що не мають намірів перетинати "червоні лінії".

Нагадаємо, 4 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь".

Крім того, Україна спростила порядок видачі посвідки на тимчасове проживання громадян третіх країн, які можуть потрапити в країну в безвізовому режимі, в тому числі для громадян Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua